
Mirjana Nadjalin
Sem raziskovalka človekovega delovanja, odkrivanja njegovega notranjega motiva in iskanja poti med srcem in umom. Verjamem, da je človek kreativno bitje in je za doseganje notranjega ravnovesja ves čas naravno motiviran. Vsak dan išče poti, takšne in drugačne, da bi dosegel tisto, kar je srčno znotraj njega. V terapevtskem procesu me vsakič znova navduši notranji proces, ki se dogaja znotraj posameznika in spreminjanje, kot rezultat napredovanja. Verjamem, da je izobraževanje vseživljenjsko in zato se redno udeležujem različnih delavnic, seminarjev, izobraževanj, kjer nadgrajujem svoje znanje in kvalitete, s katerimi sem v podporo ljudem, ki se odločajo za psihoterapevtski proces z menoj. Pri delu me vodijo osebne izkušnje, iskrenost, srčnost, empatičnost, razumevanje, strokovna znanja in želja delati dobro.
Za koga je primerno osebno svetovanje in psihoterapija?
Za vsakogar, ki želi spremembo na bolje.
S svojim znanjem in izkušnjami pomagam pri:
- Obvladovanju stresa.
- Preprečevanju in odpravljanju izgorelosti pri delu.
- Premagovanju težav v medosebnih odnosih (partnerski odnosi, odnosi na delovnem mestu, odnosi s starši in otroci).
- Razbremenitvi ob doživljanju različnih čustvenih stiskah (občutki tesnobe, različni strahovi, depresivnost, pretirana skrb).
- Preseganju splošnega občutka nezadovoljstva, občutka praznine, pomanjkanju življenjskega smisla.
- Pri odkrivanju bolj zadovoljujočih strategij za učinkovitejše upravljanje s svojim življenjem.
- Predelovanju nedokončanih zadev iz preteklosti (problematični odnosi v primarni družini, neuresničeni cilji ipd.).
- Spopadanju z izzivi konkretnih življenjskih situacij (menjava službe, rojstvo otroka, zaključevanje šolanja, prekinitev partnerskega odnosa, smrt ipd.)
- Drugih težavah, ki pomembno vplivajo na vaše življenje.
Psihoterapevtski pristop, ki ga uporabljam nudi dragocena orodja tudi za vse tiste, ki jih zanima področje osebne rasti in razvoja (poglabljanje zavedanja sebe in okolja, spoznavanje ter uresničevanje svojih potencialov).
Svetovalni proces se osredotoča predvsem na specifične vsebine in težave, ponuja novo razumevanje težav in je kratkotrajno. Psihoterapevtski proces je bolj poglobljen in je dolgoročnejši proces, ki traja dalj časa.
Posamezno srečanje traja 60 minut enkrat tedensko oziroma po dogovoru (odvisno od vsebin,na katerih želite delati). Terapija traja tako dolgo, dokler oseba čuti, da potrebuje podporo terapevta.
Terapijo izvajam po načelih Realitetne terapije za posameznike, pare ter skupine. Realitetna terapija je svetovalna in psihoterapevtska metoda, ki posameznika obravnava celovito, upoštevajoč njegovo mišljenje, delovanje, čustvovanje in fiziologijo. Pomembno je, da v procesu pridemo v stik z vsemi štirimi komponentami. Usmerja se k iskanju in razumevanju smisla posameznikovega delovanja, ter v kakšnem odnosu je do sebe, drugih in sveta. Zasnovana je na predpostavki, da si vsi v življenju želimo biti dobro in smo za doseganje notranjega ravnovesja in zadovoljstva ves čas naravno motivirani. V naši moči je, da stalno iščemo načine, kako izraziti sebe, poskrbeti zase ob drugem in ostati povezan z njim oziroma s samim sabo. Ko klient opušča staro, neuspešno vedenje, mu terapevt stoji ob strani in ga podpira v iskanju uspešnejšega vedenja.
Formalno gledano sem specializantka realitetne terapije in teorije izbire na Evropskem inštitutu za realitetno terapijo, ter edukantka transpersonalne psihologije na Inštitut
transpersonalne psihologije. Na svoji poti raziskovanja in odkrivanja lastnega delovanja in sebe sem spoznavala prepričanja transakcijske analize pri Zoranu Milivojeviću, dr. med., učitelju in supervizorju transakcijske analize – TSTA. Pri dr. med., psihoterapevtki TiniBončina sem se učila tehnik logosinteze. Študij propedevtike sem končala na Univerzi Sigmunda Freuda v Ljubljani. Že peto leto sem aktivna prostovoljka v nevladni in neprofitni organizaciji za pogovor v duševni stiski. Ob opravljanju prostovoljnega dela še dodatno razvijam občutek za razumevanje sočloveka.
Redno se vključujem v individualno in skupinsko supervizijo. Delo opravljam pod supervizijo psihoterapevtke, učiteljice ter supervizorke teorije izbire in realitetne terapije Mirjane Palčič Bubnič in psihoterapevta, učitelja ter supervizorja teorije izbire in realitetne terapije Janka Brasa.
Pri svojem delu skrbim za varovanje osebnih podatkov svojih klientov in velik poudarek dajem zaupnosti, varnosti in spoštljivem odnosu. Pri svojem delu delujem v skladu z etičnim kodeksom Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SZKP) in Etičnim kodeksom Evropske zveze za psihoterapijo (EAP). Sem članica izvršnega odbora Društva za realitetno terapijo Slovenije.