Društvo za realitetno terapijo Slovenije
Tugomerjeva 45, 1000 Ljubljana
drustvo.rt@gmail.com
Matična številka: 5634369000
Davčna številka: 68137338
TRR: SI56 6100 0001 7938 460, pri Delavska hranilnica, d.d.
Zakoniti zastopnik: Ruben Belina, predsednik društva
Društvo za realitetno terapijo Slovenije (v nadaljnjem besedilu društvo) je samostojna strokovna nepridobitna društvena organizacija, ki združuje ljudi, ki se posvečajo spoznanjem, teoriji in pristopom, ki jih je avtor Realitetne terapije in Teorije izbire, dr. William Glasser, razvil v svoji bogati praksi na področju razvijanja medčloveških odnosov in duševnega zdravja, na področju svetovanja in psihoterapije, vzgoje in izobraževanja ter vodenja.
Društvo za realitetno terapijo Slovenije je v letu 2017 obeležilo petindvajseto leto svojega delovanja (1992-2017). V tem času so člani našega društva, v Sloveniji in v Evropi opravili veliko delo pri širjenju in uveljavljanju Teorije izbire in Glasserjevih idej na področju duševnega zdravja, svetovanja/psihoterapije ter vodenja. Društvo je bilo soustanovitelj Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (1996), imelo je ključno vlogo pri povezovanju društev za TI-RT v Evropi, pri ustanovitvi Evropske asociacije za realitetno terapijo (1999) ter Evropskega inštituta za realitetno terapijo (2009).
Evropska asociacija za psihoterapijo (EAP) je Realitetno terapijo potrdila kot znanstveno utemeljen psihoterapevtski pristop (2007) in v Evropi priznano psihoterapevtsko šolo (2008). Evropskemu inštitutu za realitetno terapijo (EIRT) je EAP leta 2011 podelila tudi status evropskega edukativnega inštituta (European Accredited Psychotherapy Training Institute – EAPTI). V letu 2014 je Evropska zveza za realitetno terapijo (EART) podelila Evropskemu inštitutu za realitetno terapijo akreditacijo za izvajanje edukacije za pridobitev naziva psihoterapevt realitetne terapije in naziva svetovalec realitetne terapije v vseh evropskih državah.
Veliko nekdaj najbolj aktivnih članov DRTS je danes zelo aktivnih v okviru izvajanja programov edukacije na EIRT. Tudi zato bi delovanje društva radi okrepili in mu dali nov razvojni zagon.